Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Analiza kolorystyczna – pierwszym krokiem do metamorfozy

Analiza kolorystyczna – pierwszym krokiem do metamorfozy

Analiza kolorystyczna staje się w Polsce coraz bardziej popularna. To właśnie dzięki niej można odnaleźć idealne dla siebie kolory, dowiedzieć się w czym wyglądamy najkorzystniej, jak również nauczyć się łączyć barwy ze sobą…

Analiza kolorystyczna jest istotna w budowaniu profesjonalnego wizerunku. Często może być istotnym punktem wyjścia do zmiany naszego wyglądu.
Podczas analizy wizażystka/doradca wizerunku określa typ urody klientki. Najbardziej powszechny podział obejmuje 4 typy urody: 2 chłodne (zima. Lato) oraz 2 ciepłe (wiosna, jesień).
Określona paleta pozwoli nam nie tylko odpowiednio zestawiać garderobę, ale także odnaleźć idealną kolorystykę w makijażu, oraz biżuterii.
Dzięki analizie i profesjonalnym poradom specjalisty nie będziesz wydawać pieniędzy na ubrania, których nie będziesz później nosić!
Zawsze zwracam uwagę by analizę poprzedzić krótką rozmową z klientką, poznać jej temperament i upodobania, wtedy mam pewność że rady których jej udzielę będą dla niej owocne.
Często niezwykle trudno samodzielnie określić swój typ urody. Biorąc również pod uwagę fakt, że oprócz wspomnianych 4 klasycznych typów występują jeszcze typy mieszane. Każda z nas jest inna, dlatego niezwykle ważne jest indywidualne podejście i odnalezienie indywidualnego wachlarza barw.

Typy urody a dobór makijażu
LATO
Lato świetnie wygląda w delikatnym i subtelnym makijażu, który dodaje jej wdzięku. Rozświetlający róż, lila czy śliwka pięknie podkreśli tęczówkę oka. Na wieczór świetnie sprawdzą się szarości, również w wersji makijażu „smoky-eye”.
Makijaż ust również w chłodnej tonacji – różowe błyszczyki, perłowe odcienie szminek.
Dużą uwagę należy zwrócić na używanie różu na policzki. W przypadku pań, które posiadają cerę skłonną do zaczerwienień, naczynkową, nie jest to wskazane. Użycie takiego różu może dodatkowo podkreślić i uwydatnić zaróżowienie.
Wtedy kształt twarzy wymodelować można przy pomocy np. delikatnych kuleczek rozświetlająco – brązujących.

ZIMA
U pań prezentujących ten typ urody można pozwolić sobie na nieco mocniejszy makijaż.
Dobrze wytuszowane rzęsy i kreska na powiece z pewnością podkreślą oko. Stosując cienie polecam śliwki, szarości, róże.
Zimy mogą pozwolić sobie również na mocniejsze podkreślenie ust. W bardzo jasnych szminkach typ zimowy może prezentować się nieco mdło.

WIOSNA
Panie prezentujący ten typ urody powinny unikać mocnego i kontrastowego makijażu. Świetnie sprawdza się mleczne odcienie cieni, ciepłe, troszkę rozmyte, raczej delikatne, np. morelowy, delikatny szary, beżowy.
Dobrze wyglądają usta podkreślone raczej delikatne. Szminki w odcieniach łososiowych, ciepły róż, barwy wpadające w beż. Jednak wiosna może pozwolić także na mocniejsze podkreślenie ust, jednak zdecydowanie w ciepłych odcieniach, np. czerwień rakowa.
Do wymodelowania kształtu twarzy polecam puder brązujący, lub delikatne kuleczki rozświetlająco-brązujące.

JESIEŃ
Świetnie sprawdzi się tutaj makijaż naturalny, w ciepłym odcieniach. Jednak jesienie bardzo dobrze prezentują się także w mocniejszym makijażu.
Na pewno należy unikać makijażu w kolorach pastelowych, niewskazane są róże.
Przy modelowaniu kształtu twarzy rewelacyjny będzie puder brązujący o ciepłym, złotawym połysku.

Na zakończenie, warto dodać że dobranie odpowiedniej kolorystyki jest często sprawa bardzo indywidualną, dlatego skorzystanie z usług stylisty w tej kwestii może nam bardzo pomóc w odmienieniu swojego wizerunku.

Joanna Abram

Author Info

admin