Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Jak malować oczy? Makijaż dzienny krok po kroku.

Jak malować oczy? Makijaż dzienny krok po kroku.

Bezdyskusyjnie makijaż oka jest najbardziej czasochłonny i sprawia nam największy problem. Podstawa to dobór techniki do kształtu oczu, jak również posiadanie prawidłowo  dobranych produktów, które będą dla nas odpowiednie.

Makijaż dzienny – podstawowe zasady

Najbezpieczniejszym wyborem w zakresie cieni do powiek będą brązy, szarości, róże. Zanim nałożysz cienie, koniecznie użyj korektora pod oczy, który sprawi, że spojrzenie będzie bardziej wypoczęte, a wszelkie widoczne żyłki, cienie, worki znikną.

1. Nałóż jasny, kremowy bądź różowy cień na ruchomą powiekę, przy użyciu pędzelka.

2. Następnie ciemniejszym kolorem zaznacz zewnętrzny kącik, w taki sposób, aby cień nieco wychodził poza ruchomą powiekę i optycznie unosił kącik oka do góry.

3. Ćwicz wykonywanie kresek – taka linia zagęści rzęsy i sprawi, że Twoje spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

4. Jeśli lubisz bardzo naturalny efekt na dzień, dolną powiekę możesz zostawić delikatnie rozświetloną. Koniecznie natomiast wytuszuj rzęsy, zarówno na górze, jak i na dole. Pamiętaj, aby druga warstwa tuszu była aplikowana na jeszcze wilgotne rzęsy, w przeciwnym razie, będą widoczne grudki.

5. Aby spojrzenie nabrało dodatkowej wyrazistości, warto wyregulować kształt brwi. Na pierwszą regulację najlepiej odwiedź gabinet kosmetyczny. Potem możesz pilnować kształtu i wyrywać włoski samodzielnie. Nadany kształt podkreślaj kredką w naturalnym kolorze (dla blondynek/ dla szatynek), i dodatkowo przeczesz je bezbarwną odżywką do brwi.

6. Aby optycznie podnieść łuk brwiowy, wybierz matowy, waniliowy cień i nałóż go pod łukiem, na całej linii. Unikaj stosowania w tej okolicy cieni perłowych – możesz uzyskać nieco tandetny efekt.

 

Author Info

admin