Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Jak ukryć cienie pod oczami?

Jak ukryć cienie pod oczami?

To zmora wielu kobiet. Nieodpowiednie zamaskowane cienie sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Ale są sposoby, które pomogą Ci je ukryć.

Przyczyn powstawania cieni jest kilka.

Po pierwsze: uwarunkowania genetyczne. Jeśli Twoja mama, babcia mają cienie pod oczami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że u Ciebie także się pojawią. Nie masz na to większego wpływu – po prostu twój typ tak maJ

Po drugie: tryb życia. Duża ilość pracy, mała ilość snu, nieodpowiednia dieta. Tutaj można przeciwdziałać, bardziej dbając o siebie.

Po trzecie: choroby. Często brązowawe cienie świadczą o problemach z wątrobą. Jeśli nagle zauważyłaś niepokojąco widoczne cienie, których wcześniej nie było, poradź się lekarza.

Jak z nimi walczyć?

Oczywiście podstawa to pielęgnacja. Wybieraj dobre jakościowo kremy pod oczy. Stosuj je 2 razy dziennie, rano i wieczorem.

Korektory – to prawdziwy „must have” każdej kobiety. Dzięki niemu, nawet jeśli nie przespałaś nocy, możesz wyglądać świeżo. Pytanie: jaki korektor wybrać?

Zasada jest prosta – im jesteś starsza, tym bardziej płynne korektory powinnaś wybierać.

Zbyt gęsta konsystencja może niepotrzebnie podkreślić zmarszczki.

Pozostaje kwestia koloru. Pamiętaj, że barwa korektora powinna być jaśniejsza o ton niż kolor podkładu. Dzięki temu uzyskasz lepszy efekt rozświetlenia spojrzenia.

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, przyjrzyj się swoim oczom – czy cienie mają kolor brązowy czy bardziej fioletowy?

Brązowe cienie pod oczami możesz przykryć korektorem w kolorze jasno piaskowym, z domieszką rozświetlającego różu. Unikaj natomiast bardziej żółtych tonacji.

Fioletowe cienie pod oczami przykrywaj typowymi beżami, mogą być również te cieplejsze.

Odrobinę korektora pod oczy możesz nanieść także na górną powiekę – posłuży to jako baza pod cienie do powiek.

Author Info

admin