Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Jak wyszczuplić kształt twarzy?

Jak wyszczuplić kształt twarzy?

Sztuczki w makijażu mogą zdziałać cuda. Za ich pomocą możemy sprawić że będziemy wyglądać świeżo, młodo i szczupło! Oto kilka trików na to, by optycznie wysmuklić i wyszczuplić twarz.

Po pierwsze warto zapamiętać, iż to co wymodelowane na jasno i świecąco, błyszcząco – uwypuklamy, a to co przyciemnione – wyszczuplamy.Podobnie jak w sztuce stylizacji, tak i w makijażu – poziome linie poszerzają, prostopadłe, ukośne – wydłużają.

 Najlepszym i niezawodnym kosmetykiem do modelowania kształtu twarzy jest puder brązujacy. Jeśli lubisz stosować róż możesz do wymodelowania użyć tzw. mozaiki, która łączy w sobie funkcję pudru brązującego, jak i różu, który doda Ci świeżości.

Kosmetyki te należy nakładać niezwykle delikatnie i w małych ilościach! Najbezpieczniej jest po zanurzeniu pędzla albo gąbeczki w kosmetyku, jego nadmiar pozostawić najpierw na dłoni. Należy również pamiętać, aby przejścia między ciemniejszym a jaśniejszym kosmetykiem były bardzo łagodne, rozmyte – aby przejścia były bardzo naturalne.

 Wymodelować wyszczuplić możemy m.in. okrągłe policzki, szeroką szczękę, dążąc do uzyskania idealnego kształtu, jakim jest owal.

Aby wysmuklić twarz, najlepiej zrobić to modelując boki, kości policzkowe. Robimy to nakładając puder brązujący ukośnymi liniami pod kośćmi policzkowymi. Na same kości możesz dodatkowe nałożyć odrobinę różu.

Jeśli masz szeroką szczękę, wyszczuplisz ją nakładając nieco bronzera ukośnie na żuchwy, jednak w taki sposób aby kolor nie odcinał się widocznie od reszty.

Jeśli masz szeroki nos, a chciałabyś by wyglądał na węższy i nieco mniejszy – użyj bronzera nakładając go po bokach nosa, przyciemniając je. Jeśli chcesz skrócić nos, nałóż odrobinę na sam czubek.

Takie sztuczki świetnie sprawdzają się w makijażu fotograficznym – do zdjęć. Ale również w makijażu codziennym, jednak to o czym nie można zapomnieć to umiar – nie przesadzajmy z ilością nakładanego pudru, efekt ma być przecież naturalny.

Author Info

admin