Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Kiedy zaczynać stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Kiedy zaczynać stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Pielęgnacja skóry twarzy powinna być codziennym rytuałem każdej kobiety. Obecnie duży nacisk kładzie się na przeciwdziałanie i opóźnianie powstawania zmarszczek.

Kremy typowo przeciwzmarszczkowe przeznaczone są dla kobiet od ok.30-35 roku życia. Jednak to czy już powinnaś stosować tego typu kremy, zależy od stanu Twojej skóry a nie faktycznego wieku. Każda z nas ma inne uwarunkowania genetyczne starzenia się skóry – u jednych pierwsza zmarszczka pojawi się w wieku 25 lat, u innych dopiero po 30 roku życia. Duży wpływ na stan skóry ma tryb życia, odżywiania, stosowanie używek, korzystanie z solarium, nadmierne opalanie.

W dzisiejszych czasach, kiedy kobiety coraz większą wagę przywiązują do atrakcyjnego i młodego wyglądu, granica wieku od którego stosowane są preparaty przeciwzmarszczkowe obniża się. Jeśli Twoja skóra jest zniszczona przez słońce i solarium, widoczne są już wyraźne zmarszczki mimiczne, możesz stosować takie produkty już od 20-25 roku życia. Nie można jednak popadać w przesadę. Młoda skóra sama się regeneruje i nie potrzebuje do tego silnie działających substancji, które czasem nawet mogą jej zaszkodzić powodując podrażnienia.

Punktem krańcowym, po którym koniecznie powinnaś sięgnąć po kosmetyki przeciwzmarszczkowe to 40-stka. Chociaż specjaliści radzą stosować te produkty już od 30-stki. Wtedy już pojawiają się pierwsze płytkie zmarszczki.

Dla kobiet po 40-45 roku życia poleca się bardziej aktywne, regenerujące kremy. W tym wieku zmiany hormonalne w organizmie mają swoje odzwierciedlenie również na  skórze. Powoli traci ona jędrność i gładkość. Widoczne zmarszczki stają się coraz głębsze. W tym czasie powinno się sięgać do specjalistyczne, aktywne kremu napinające, wygładzające zmarszczki oraz nawilżające.

Oprócz kremu do twarzy nie zapominaj także o kremie pod oczy. Skóra na dolnej i górnej powiece jest cienka i delikatna, i z  tego względu bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

Pamiętaj, aby zmieniać krem raz na ok.2-3 miesiące. Nowy produkt zawierający inny zestaw aktywnych składników pobudzi skórę do działania. Używanie długi czas tego samego kremu przyzwyczaja ją do siebie, a skóra ciągle potrzebuje nowych bodźców, aby skutecznie się regenerować.

Author Info

admin