Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Makijaż krok po kroku

Makijaż krok po kroku

Jak wykonać odpowiedni makijaż, który podkreśli atuty naszej urody i wydobędzie to co w nas najpiękniejsze? Wiele zależy od naszych indywidualnych cech, ale są również ogólne zasady, o których musicie pamiętać!

 

1. Podstawa to odpowiednia pielęgnacja

Wybierz krem przeznaczony specjalnie pod makijaż, który dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filtru na twarzy. Pamiętaj o systematyczności1 Na zadbanej skórze makijaż dłużej się utrzymuje i po prostu lepiej wygląda!

2. Wybór podkładu

Odcień dobierz na żuchwie. Pamiętaj – lepiej będzie wyglądał nieco jaśniejszy niż za ciemny! W makijażu odmładzającym zawsze stosuje się rozświetlające podkłady. Twarz wygląda świeżo i nie widać na niej oznak zmęczenia. Podkład możesz nakładać palcami, z pominięciem okolic oka, gdzie powinnaś użyć jaśniejszego korektora w płynie.

3. Nieco różu doda świeżości

Niezawodnym sposobem na odświeżenie jest zastosowanie odrobiny różu na kościach policzkowych. Punkt obowiązkowy w makijażu dziennym. Niezbędny będzie do tego pędzelek z naturalnego włosia. Możesz wybrać odcień chłodnego różu, jeśli natomiast masz problemy z naczynkami, sięgnij po tonacje bardziej brzoskwiniowe i łososiowe.

4. Makijaż oczu

Jeśli rano nie masz dużo czasu na makijaż, wystarczy poświęcić kilak minut. Nie zapominaj o kresce na górnej powiece! Najlepiej wykonaj ją kredką, unieś do tego zewnętrzny kącik nieco do góry – oko optycznie się „rozweseli” i podniesie. Do tego nieco cienia w zewnętrznym kąciku – może być róż, brąz, szarość. Aby dodać spojrzeniu świeżości użyj cielistej kredki i nałóż ją od wewnętrznej strony powieki. Efekt gwarantowany! Oczywiście wytuszuj porządnie rzęsy!

5. Usta usteczka

Na co dzień możesz używać zwykłego błyszczyka w żywym kolorze, z domieszką różu, brzoskwini. Wystrzegaj się tym w tonacjach brązu i beżu. Usta będą wyglądały nieco mdło.

Taki makijaż powinien Ci zająć maksymalnie 10 minut. Powodzenia!

 

Author Info

admin