Akademia Metamorfoz - Pokaż swoje piękno...

Typy urody – ZIMA – nasz poradnik

Typy urody – ZIMA – nasz poradnik

Często zgłaszają się do nas kobiety, które czują, że ich szafa jest bezlitośnie obładowana ubraniami, a one same nie widzą w niej nic idealnego i wiecznie szukają dobrego kierunku w zakresie wyboru kolorystyki… W naszym poradniku przedstawimy podstawowe typy urody i najważniejsze, a jednocześnie skuteczne i praktyczne porady, które możecie wykorzystać samodzielnie!

Na pierwszy cel bierzemy klasyczny typ urody: ZIMA

Ten typ, jak się często okazuje, jest dość łatwo do zdiagnozowania:)

Analiza kolorystyczna to patent właściwie 100%-owy. Lecz Zimę często można rozpoznać jednym rzutem oka (oczywiście oka wprawnego kolorysty)

  • ciemna oprawa oka
  • ciemny kolor włosów (brąz, czerń)
  • jasna, porcelanowa skóra (w przypadku podtypu Królewny Śnieżki) bądź śniada, ciemna karnacja (w przypadku typu Południowego)
freida_pinto_typ_zimowy_18493

Jakie kolory to Twój „must have”?

Czerń i biel znajdują się w palecie, jak również inne nasycone i czyste barwy, takie jak: czerwień makowa, granat, niebieski, zieleń butelkowa, intensywny róż.

Nasze porady

Po latach doświadczeń podczas wykonywania analiz i badania różnych typów urody, opracowaliśmy nasze indywidualne podejście do tonacji i kolorów.

W przypadku typu zimowego, polecamy łączenie barw chłodnych: czystych (czyli mocno intensywnych) z nieco bardziej przygaszonymi. Taki zestaw gwarantuje elegancki i stonowany efekt, nieprzesadzony.

Jeśli masz w szafie szary błękit, koniecznie zestaw go z nasyconym kolorem, takim jak biel, czerwień, czysty granat. Pamiętaj, aby nie łączyć dwóch zgaszonych odcieni! To Twoja podstawowa zasada!

Ciepłe kolory możesz przemycić w dodatkach – idąc do sklepu zwróć uwagę na karmelową torbę, brązowy pasek, czy buty w kolorze toffi.

Author Info

admin